Beton Ekipmanları Sektöründe Teknoloji Kullanımı

KARBONFİBER TEKNOLOJİSİ

Cifa, carbotech diye adlandırdığı karbonfiber teknolojisini kompozit malzeme kullanımı konusunda bir devrim olarak nitelendirmektedir. Mekanik özellikleri çeliğe göre daha yüksek olan carbonfiber teknolojisi ile hafif, dayanıklı ve sert ürünler sunulmaktadır.

Bu zamana kadar maliyetinin yüksek olması sebebiyle pahalı bir kompozit madde olan carbon fiber genellikle uçak gövdeleri, uzay araçları, Formula 1 araçları ve sürat teknelerinde kullanılmaktaydı.

Carbotech - Karbon fiber teknolojisi

Cifa 2011 yılından ilk karbonfiber boomlu K45H ve K62H modellerini piyasaya sürerek bir ilki gerçekleştirdi. Ülkemizde ise Karyer-Tatmak şirketler grubu tarafından 2012 yılı itibariyle satışa çıkan K45H model CIFA beton pompalarıyla bu teknoloji müşterisiyle buluştu.Bu ürünün kullanılmasıyla birlikte tonaj konusunda karayolları yönetmeliklerine uygun olan ülkemizdeki en uzun mobil beton pompasıdır. CIFA K45H modeli şuan da Türkiye ve Avrupa piyasasında en çok talep gören mobil beton pompalardan biri olma yolunda hızla ilerlemektedir.

K45H - Carbotech

Nisan ayında gerçekleşen Bauma fuarı ile Cifa yeni Carbotech serisinin üç yeni modeli olan K39H, K80H mobil beton pompaları ve MK25H mikserli beton pompasını tanıttı. K80H, en yenilikçi ve en son teknolojide Avrupa pazarına çıkmış en büyük pompa ünvanı taşımaktadır.

K80H, RRZ katlama sistemli toplam 7 boom’dan oluşup, bu boomların 4 tanesi karbonfiber teknoloji ile yapılmıştır.

K80H - Cifa Carbotech

K39H, 3 akslı kamyonlar için tasarlanmış Avrupa’da tonaja uygun olan en uzun boom uzunluğuna sahip mobil beton pompasıdır. RZ katlamalı 5 adet boom’dan oluşmaktadır. Bu boomların son 2 tanesi karbonfiber teknoloji kullanılarak yapılmıştır.

K39H - Cifa Carbotech

MK25H, Carbotech teknolojisi kullanılan ilk mikserli beton pompasıdır. Cifa ilk mikserli beton pompasını bundan 35 yıl önce üretmişti. Bu güven ile yeni teknolojisini birleştirerek 25 metre boom uzunluğuna sahip, 300HB ultra sert çelikten yapılma 8 metreküp kapasiteli mikserli beton pompasını Bauma fuarında ziyaretçiler ile buluşturdu.

MK25H-Carbotech Mixer

 

aks sayısına göre pompa boyutları

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply