Beton ve Beton Ekipmanları – Alp Burak ERGUN

Uzun zamandır beklemiş olduğum ve oluştururken çok emek sarf ettiğim “Beton ve Beton Ekipmanları” kitabım yayımlanmıştır.

İnşaat sektörünün temel bileşeni olan betonun her yönüyle ele alındığı bu kitapta, betonun tarihsel gelişiminin yanı sıra hazırlanması, taşınması ve pompalanmasına kadar faydalanılan ekipmanlar hakkında da teorik ve pratik bilgiler verilmektedir. Ayrıca bu kitap, ekipman bakımları, operatörlerin çalışma güvenliği ve ilk yardım konularını da işlemektedir.

ISBN : 978-605-87129-1-1

www.betonvebetonekipmanlari.com

You must be logged in to post a comment Login

Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.