CIFA Beton Pompaları Hakkında Detaylı Bilgiler

CIFA marka beton pompalarının çalışma sistemi detayları, ilk satınalma maliyeti, yedek parça ve bakım onarım maliyetleri gibi konuları kısa kısa anlatarak mobil beton pompalarının incelemesini gerçekleştireceğiz.

1. Beton pompası hidrolik sistemi nedir? Nasıl çalışır?

Beton pompalarında kullanılan hidrolik sistem tip olarak ikiye ayrılır. Kapalı sistem ve açık sistem. Her iki sistemin kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Ürettikleri basınçlar aynı yapı elemanları kullanıldığında kapalı sistemde daha yüksektir. Fakat kullanılan güç ile doğru orantılı olarak yakıt sarfiyatı da yüksek olur.

CIFA beton pompalarında açık hidrolik devre sistemi kullanılmaktadır. Sistemde bulunan yağ her devre tamamlandığında tekrar tanka geri dönüş yapar. Kapalı sistemlerdeki gibi pompadan sonra yerleştirilmiş olan basınç filtresi, açık sistemlerde pompalara girişteki emiş filtresi (görülen basınç çok daha düşüktür) ile aynı görevi görmektedir. CIFA pompalar, kapalı sistem kullanan pompalara göre (kullanılan kamyona da bağlı olarak) daha az yakıt tüketmektedirler. Türkiye şartlarında yakıt maliyeti konusu çok önem arz etmektedir.

2. CIFA Pompa Maliyetleri

CIFA beton pompaları şuan da Tatmak-Karyer bünyesinde Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikada İtalya’da üretilip gönderilen üst yapının kamyona montajı, ayarları ve testleri yapılmaktadır. Tüm çelik yapı, hidrolik aksamlar, boomlar İtalya’da üretilmekte ve Türkiye’ye gönderilmektedir.

Uzak doğu üretimi yapan beton pompalarında yada Türkiye’de üretildiği söylenip uzak doğudan gelen beton pompa yedek parça yada aksamları ile kıyaslanması mümkün olmayan Avrupa standartlarında üretilmiş olan CIFA beton pompalarının da ilk yatırım maliyetleri buna göre hesaplanmaktadır.

CIFA beton pompaları Avrupa Standartlarına uygunluğu CE Belgesi*  (conformity of european) ile belgelenmiştir.

CE belgesi olan ve CE işareti taşıyan bir ürün temel gerekler olarak tanımlanan ve insan sağlığı, can ve mal güvenliği, hayvan ve bitki yaşam ve sağlığı, çevre ve tüketicinin korunması açısından asgari güvenlik koşullarına sahip olduğunu gösteren bir işarettir.

CIFA Beton pompaları standart olarak 1000 çalışma saati yada 1 yıl garanti kapsamı altındadır.

CIFA, boom aksamı için ekstra 48 ay (4 yıl) daha garanti vermektedir. Böylelikle boom aksamı 5 yıl garantili olarak müşterilere sunulmaktadır.

3. CIFA Beton Pompaları Bakımları

CIFA Beton pompaları periyodik bakımları 50, 200, 400, 600, 800, 1000 saat ve katları olarak standart çalışma koşullarında önerilmektedir. Beton pompalarının çalıştığı ortam ve koşullara göre bakım saatleri değişiklik gösterebilir.

Ortalama filtre değişimleri ve işçilik dahil maliyetleri her bakım için 450,00 TL – 500,00 TL aralığındadır.

2012 model CIFA beton pompalarında tüm bakımları Merkez Servis yada Yetkili Servisler de yapılması kaydı şartı ile ek garanti süresi verilmektedir.

Örneğin; standart olarak verilen 1000 saat yada 1 yıllık garanti süresi, bakımlar merkez servis yada yetkili serviste yapıldığı takdir de 2 yıldan 5 yıla kadar olabilmektedir.

Konu ile ilgili CIFA Merkez Servisi ile görüşebilirsiniz. (0 216 383 60 60)

4. Beton Pompası Standart Aksesuarlar

CIFA Beton pompalarında sektöründe dünya lideri olan ekipmanlar ve aksesuarlar kullanılmaktadır. Kablosuz kumanda konusunda HBC Hetronic ile teslim edilen CIFA’lar en son teknolojiyi yakından takip etmektedir. 45 metrelik ve 52 metrelik beton pompalarında ise, hem yakıtta cimrilik sağlayan hem de operatörlere ve pompanın güvenliğini sağlayan K-Tronic (Akıllı Denge Sistemi) bulunmaktadır.

Karbon teknolojisini ilk kez bir beton pompasında kullanan CIFA, böylece dünyanın 4 dingilli kamyon üstüne koyulabilen en hafif pompasını üretmiştir. Şuan da Türkiye karayollarına uygun olarak sadece 45 metrelik karbonfiber boomlu beton pompasını pazara sokan Tatmak-Karyer firması; 45 metrelik beton pompasının yakıt deposu ve su deposu tamamen dolu halde 31.200 kg. gelerek karayolları tonajı altında kalan dünyadaki en uzun beton pompasını yavaş yavaş Türkiye pazarına sokmaktadır. 4 ve 5. bomları karbonfiber olan diğer boomları standart S960 çelik kullanılan beton pompasının ilk satınalma maliyeti ise standart pompalar ile aynı.

Bu koşullar ile tonajı aşma gibi bir problemi olmayan Türk beton şirketlerinin ilk tercihi olma yolunda ilerliyor.

Standart olarak her beton pompasında teslim edilen belirli avadanlıklar mevcuttur. CIFA beton pompalarında bu avadanlıklara ek olarak çeşitli yedek parçalar ve bakım onarım ekipmanları sunulmaktadır.

Beton pompaları hakkında bilgi almak için; 0216 383 60 60 arayabilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login

Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Cami Halısı Camilerimizin zeminlerine döşenen ve girişte insanların ilk gözüne çarpan dekor ürünüdür. Bunun için doğru renk desen ve motifte ve en kaliteli halı seçmek bizim için önemlidir. Üretimini yaptığımız cami halıları birbirinden farklı renk motif ve iplik çeşidine kadar çok fazla çeşit içermektedir. Amacımız; Camilerin iç mimarisinin rengine ve dokusuna yakışacak türde en uygun halı bulmaktır. Cami Halıları, cemaatin rahat ibadet edebilmesi ile beraber betonarme zeminin kaplanması düşünülerek üretilen bir halı türüdür. Halının cami halısı olması için gerekli birkaç husus var. Bunlarda en başı kaliteli bir iplikten üretilmesidir. Cami halısındaki bu kalite ise halının dokumadaki sıklığına bağlı. Cami halılarının kaliteli olmalarının bu denli önemli olmasının altında yatan unsursa kullanım amacındadır. 7/24 halka açık bir yerin olan estetik görünmesiyle beraber konforu da cami için büyük önemlidir. Bu noktada cami halısı üzerinde ki desenler sade olmalıdır.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide botoksu uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Nasıl uygulanır?

Anestezi Hekimi eşliğinde endoskopik yöntemle kesisiz olarak mideye ulaşılır ve mide içerisinde ortalama 20 noktaya yapılan Botulinum toksini sayesinde uzun açlık süresi, geç acıkma, iştah kontrolü ve çabuk doyma gibi etkiler kazandırılan hasta hızla kilo verir.

İşlem endoskopik yolla, ameliyat riskine girmeden ve özel bir hazırlığa gerek duyulmadan yapılabilmekte ve 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. 1-2 saat sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.