CIFA CST 8.20 Türkiye’de Görücüye Çıkıyor…

tatmakkaryerTatmak – Karyer şirketler grubu tarafından Türkiye’ye getirilen ve tünel projelerinin eli ayağı diye nitelendirilen shotcrete – beton püskürtme – makinaları arasında dünyadaki en iyi makina olan CSS serisinden sonra CIFA’nın tecrübesini en iyi anlatan her tünelde maksimum verim ve minimum maliyetle çalışacak olan CST 8.20 model belden kırmalı shotcrete 14.12.2012 tarihiyle Türkiye’ye giriş yapmış ve 17.12.2012 tarihinde Türkiye’nin en büyük inşaat firmalarından birine teslim edilecektir.

shotcrete

Rakiplerine oranla her konuda daha iyi olan CST 8.20, özellikle boom aksamının 120 derece yatay eksende dönebilmesi ise dünyada shotcrete makinalarına kıyasla tek olduğu noktadır.

IMG_1385
CST 8.20’nin teknik verileri ise aşağıdaki gibidir.

cstCST Technical Information

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.