iPad 2 için Yüklenmesi Gereken Uygulamalar

Yeni nesil tablet bilgisayarlardan ilk akla gelen tabiki iPad. Diğer android ve windows işletim sistemine sahip olan tabletlere nazaran iPad, apple’in kullanım kolaylığı, muhteşem dokunma deneyimi ve elbette iTunes uygulama desteği iPad’i rakiplerine göre farklı kılıyor.

iOS işletim sistemi kullanan iPad’in uygulama merkezi olan iTunes tam bir derya. Toplam da tüm cihazlar için (iphone ve ipad) 800 bini aşkın uygulama içinde dopru olanları bulabilmek ve kullanmak gerçekten tamamen tecrübe ve araştırma gerektiriyor.

Remote : iTunes ve Apple TV üzerinden ipod touch, iphone ve ipad’i kablosuz ağınızı kullanarak kontrol edebilirsiniz. iTunes yada Apple TV üzerinden çalma listelerini seçebilir ve evinizin neresinde olursanız olun bilgisayarınızdaki iTunes Kütüphanesine erişebilirsiniz.

iPhone’u Bul : Yüklenen bu program ile iphone ve ipad’inize bilgisayarınız üzerinden uzaktan bağlanabilir. Cihazınızı google maps üzerinden detaylı olarak nerede olduğunu görebilirsiniz. İsterseniz uzaktan cihazın ses çalmasını yada ekranının kitlenerek sadece sizin girdiğiniz şifre ile açılmasını sağlayabilirsiniz.

iBooks : Apple’ın favori kitap okuma yazılımıdır.

Pages : Kullanımı çok kolay olan ve içerik olarak Microsoft Word’den bir eksiği bulunmayan Pages, iWork içerisinde bulunan zengin içerikli bir metin editörüdür.

AVPlayerHD : Tüm formatları çalıştırabilen, altyazılarda Türkçe karakter problemi olmayan ve sahne altyazı senkronizasyonunda olacak problemleri çözmek için altyazı zamanlarını program üzerinden ileri ve geri kaydırma özelliği ile gerçekten başarılı bir program.

PS Express : Photoshop programının iPad için çıkartılmış olan daha basit ayarları yapabileceğiniz bir program. Tek dezavantajı fotoğraf boyutlarını küçültme özelliği koymamaları olmuş.

PhotoPad : Fotoğraf düzenleme programı. Temel bütün işlevlere sahip program, bir çok efekt sunabiliyor.

Dropbox : Web üzerinde ücretsiz 2GB depolama yapabileceğiz ve bilgisayarınızdan, iphone’dan yada ipad’den tüm dosyalarınıza erişim sağlayabileceğiniz bir uygulama.

Notes Plus : Kalem ile yazı yazma konusunda en başarılı program diyebilirim. El yazı tanıma konusunda ve karakter konusunda oldukça iyi bir program.

Weather HD : Tüm şehirlerin 5 günlük hava durumunun yanında gün içerisinde saatlik hava durumuna da ulaşabileceğiniz. Aynı zamanda güzel efektlerle süslenen bir program.

Hastane : Çevrenizdeki en yakın hastaneyi gösteren ve tarif eden, mutlaka herkeste bulunması gereken Türkçe bir program.

Team Viewer : Team Viewer uygulaması, kişisel kullanımlar için ücretsiz olarak verilmektedir. İster Windows isterseniz Mac yüklü bilgisayarınızı uzaktan yönetmek için Uzak Masaüstü Bağlantısı sağlayan bir uygulamadır.

AutoCAD WS : Autocad dosyalarını iPad’iniz de açmak için kullanabileceğiniz uygulama, aynı zaman da ufak düzenlemeler yapmanıza da olanak sağlıyor.

Big World : Ücretsiz sunulan bir navigasyon programı olan Big World, aynı zaman da sağ üstte bulunan dijital pusula yardımıylada farklı bir görüntü kazanıyor.

USB Disk : Bilgisayardan iPad’inize iTunes yardımıyla istediğiniz müzik yada dökümanlarınızı atabilirsiniz. Program size sanal bir usb disk alanı sunar.

MyPad : iPad için bir facebook uygulamasının hala daha bulunmamasından en çok faydalanan program, son versiyonun da aynı zaman da twitter hesabınızı da kontrol etmenizi sağlıyor. AppStore’da bulunan en iyi facebook uygulamasıdır.

Twitter : Sosyal ağlardan son dönemde en çok adından söz edilen Twitter, tüm tweetleri takip edip cevap yazabileceğiniz resmi uygulamasıdır.

Skype : Son versiyonun da görüntülü konuşma olanağıda sunan Skype, bilgisayardan bilgisayarı ücretsiz aramasının yanı sıra, cep telefonu yada sabit hatları da çok uygun fiyatlara arayabiliorsunuz.

Flipboard : Rss desteği olan, facebook yada twitter iletilerinizi bir dergi görünümünde sunan oldukça başarılı bir okuyucudur.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply