iPhone 6s Pil Değişim Programı / Apple Türkiye

iPhone 6s’inizin Ücretsiz Pil Değişim Programı için Uygun Olup Olmadığını Kolayca Kontrol Edebilirsiniz

Apple iPhone 6s için ücretsiz pil değişim programını duyurdu ve üzerinden bir haftadan fazla geçmesine rağmen hala daha pek çok şey belirsizliğini koruyor. Apple pil değişim programından faydalanacak iPhone 6s’lerin belirlenmesi için sadece üretim tarihlerini belirtmişti. Ayrıca Apple Türkiye ekibini arayarak, yetkili Apple servisine veya Apple Store’a başvurarak bu konuda destek almanız mümkün.

Hepsinden öte önemli olan sanıyorum ki evinizde oturarak, iPhone 6s’nizin pil değişim programı için uygun olup olmadığını belirleyebimek. Bunu yapabilmeniz için Apple mağazalarında onarım personelinin yaptığı basit bir yöntemi kullanmanız gerekiyor. Bu yöndem oldukça kolay ve hızlıdır.

İlk olarak, iPhone’unuzun seri numarasını bulun. Ayarlar > Genel > Hakkında menüsü üzerinden iPhone seri numarasını bulabilirsiniz.

iPhone 6s’nizin seri numarasının 4. ve 5. satırlarının aşağıdaki karakterlerden herhangi birisini içerip içermediğini kontrol edin;

 • Q3
 • Q4
 • Q5
 • Q6
 • Q7
 • Q8
 • Q9
 • QC
 • QD
 • QF
 • QG
 • QH
 • QJ

Eğer bu karakterlerden herhangi birisi seri numaranızın 4. ve 5. satırında yer alıyorsa ücretsiz pil değiştirme programından faydalanabileceksiniz. Ancak aksi bir durum söz konusuysa yani 4. ve 5. satırda bu karakterlerden herhangi birisi yer almıyorsa pilinizin değişimi açıklanan bu program kapsamında yapılamayacaktır. Eğer yine de benzer bir sorun yaşıyorsanız iPhone’unuzu servise gönderebilir, onarılmasını talep edebilirsiniz.

Apple’ın yayınlamış olduğu yazıyı incelemek için aşağıdaki linki kullabilirsiniz.

https://www.apple.com/tr/support/iphone6s-unexpectedshutdown/

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.