Deere, Wirtgen Grubunu Satın alıyor

Deere, yol yapım ekipmanlarının lider bir global tedarikçisi olan alman Wirtgen Group’u 5.2 Milyar USD karşılığında satın almayı planladığını açıkladı. Deere, Wirtgen Grubunun mevcut markalarını, yönetimini, üretim alanını, çalışanlarını ve dağıtım ağını korumayı planlıyor. Kombine ticaretin, dağıtım, üretim ve teknoloji alanlarındaki en iyi uygulamaların yanı sıra ölçekli ve etkin operasyonların paylaşımından fayda bekleniyor.

Deere & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Samuel R. Allen, “Wirtgen Grubunun satın alınması, hem John Deere’in tarım ve inşaat alanındaki küresel büyüme faaliyetlerinde genişleme konusundaki uzun vadeli stratejimizle uyumludur” dedi. “John Deere inşaat ekipmanlarının daha fazla müşteriye, pazara ve coğrafyaya ulaşmasını sağladığımız için Wirtgen’in mükemmel şöhreti, güçlü müşteri ilişkileri ve gösterilen mali performans caziptir.” şekinde açıklamalarda bulundu.

Bu açıklama ile beraber Deere’in hisselerinde %1,7 lik bir artış meydana geldi.

Merkezi Almanya’da bulunan Wirtgen Group, yol yapımı sektöründe beş markaya sahiptir. Wirtgen’in tamamlayıcı ürün portföyü, Deere’in mevcut inşaat ekipmanı portföyünü geliştirecektir. Wirtgen Grubu, dünyada yaklaşık 8,000 çalışanı bulunan 100’den fazla ülkede, şirkete ait ve bağımsız bayilerden oluşan geniş bir ağ aracılığıyla ürünlerini sunmaktadır.

Satınalma işleminin 2018 yılının ilk çeyreğinde sonuçlanması beklenmektedir.

 

Referanslar,

Read the original article on Reuters. Copyright 2017. Follow Reuters on Twitter.

http://www.forconstructionpros.com/equipment/press-release/20863285/john-deere-john-deere-plans-to-acquire-wirtgen-group

You must be logged in to post a comment Login