Deere, Wirtgen Grubunu Satın alıyor

Deere, yol yapım ekipmanlarının lider bir global tedarikçisi olan alman Wirtgen Group’u 5.2 Milyar USD karşılığında satın almayı planladığını açıkladı. Deere, Wirtgen Grubunun mevcut markalarını, yönetimini, üretim alanını, çalışanlarını ve dağıtım ağını korumayı planlıyor. Kombine ticaretin, dağıtım, üretim ve teknoloji alanlarındaki en iyi uygulamaların yanı sıra ölçekli ve etkin operasyonların paylaşımından fayda bekleniyor.

Deere & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Samuel R. Allen, “Wirtgen Grubunun satın alınması, hem John Deere’in tarım ve inşaat alanındaki küresel büyüme faaliyetlerinde genişleme konusundaki uzun vadeli stratejimizle uyumludur” dedi. “John Deere inşaat ekipmanlarının daha fazla müşteriye, pazara ve coğrafyaya ulaşmasını sağladığımız için Wirtgen’in mükemmel şöhreti, güçlü müşteri ilişkileri ve gösterilen mali performans caziptir.” şekinde açıklamalarda bulundu.

Bu açıklama ile beraber Deere’in hisselerinde %1,7 lik bir artış meydana geldi.

Merkezi Almanya’da bulunan Wirtgen Group, yol yapımı sektöründe beş markaya sahiptir. Wirtgen’in tamamlayıcı ürün portföyü, Deere’in mevcut inşaat ekipmanı portföyünü geliştirecektir. Wirtgen Grubu, dünyada yaklaşık 8,000 çalışanı bulunan 100’den fazla ülkede, şirkete ait ve bağımsız bayilerden oluşan geniş bir ağ aracılığıyla ürünlerini sunmaktadır.

Satınalma işleminin 2018 yılının ilk çeyreğinde sonuçlanması beklenmektedir.

 

Referanslar,

Read the original article on Reuters. Copyright 2017. Follow Reuters on Twitter.

http://www.forconstructionpros.com/equipment/press-release/20863285/john-deere-john-deere-plans-to-acquire-wirtgen-group

You must be logged in to post a comment Login

Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.