Karyer-Tatmak Ankara Bölge Eğitimleri – Cifa Beton Ekipmanları

Ankara_Karyer_Tatmak_Egitim2014 yılında aktif olarak çalışmaya başlayan Karyer-Tatmak Akademi, 2014 Ocak ayında Ankara Karyer-Tatmak yeni servis binasında Beton Ekipmanları Teknik Eğitimi gerçekleştirilmiştir. (Karyer-Tatmak Ankara yeni servis adresi : Ostim Sanayi Sitesi 11.Sokak No:10-12 Yenimahalle – Ankara)

CIFA Beton Pompaları, CIFA Shotcrete Tünel Makinaları, Carbotech teknolojisi hakkında genel ve teknik bilgilerin verildiği bu eğitimlerde şirket içi eğitimin yanı sıra, hazır beton firmalarının teknisyenleri de katılmıştır.

Eğitimlerin amacı, daha bilinçli operatörler, bakım teknisyenleri yetiştirmek ve yeni teknolojiyi  kolay anlamalarını sağlayabilmektir.

2014 Eğitim takvimimizde sırasıyla İstanbul, Erzurum, Trabzon, Antalya ve İzmir’de bulunmaktadır.

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.