XCMG & Schwing Birleşmesi

Yine bir Çin şirketi Avrupalı üreticilerin know-how ını aldı diyebiliriz sanırım… Çin’in Xuzhou Construction Machinery Group (XCMG) şirketi Alman Schwing şirketinin çoğunluk hissesini satın aldı. Kendi alanında dünyanın önde gelen tedarikçilerinden biri olan Alman beton pompa üreticisi Schwing için XCMG Yönetim Kurulu Başkanı Wang Min “Baskın marka olan Schwing’in stratejik gelişimlerinin bir parçası olacağını ve Alman yönetiminin görevlerine devam

edecekler. Bu anlaşma ile XCMG’nin Schwing firmasının teknoloji, marka ve dünya çapında dağıtım ağını kullanarak daha fazla yaygınlaşmak istiyoruz. Mart ayında Alman otomobil parçası üreten Kiekert Çinli Hebei Lingyun tarafından satınalındı. Aynı şekilde Ocak ayında Çin’in Sany şirketi, 360M Euro gibi bir fiyata Putzmeister’i satınaldı. Bizde yatırımımızı Schwing’den yana kullandık.” açıklamalarında bulundu. 

İkinci el yada sıfır beton pompa satılan web sitelerinde önceden Schwing ismi geçerken artık yeni ilanlarda XCMG-Schwing olarak isimler düzeltilmeye başlandı. (Örnek; XCMG Schwing Concrete Pumps HB46, http://factory.dhgate.com/concrete-pumps/xcmg-schwing-concrete-pumps-hb46-p44468033.html )

Kaynak : http://www.reuters.com/article/2012/04/19/xcmg-schwing-idUSL6E8FJ1U620120419

Kaynak : http://www.concretepumping.com/index.php?mode=newboard&act=topic&tid=9506

1 Comment

  1. Aydın

    19 Aralık 2013 at 17:02

    Xcmg kalite olarak kendini kanıtlamış bir marka Başarılar diliyorum.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply